:::::::::: novinky archiv ::::::::::

Před UNKLE vystoupí Ohm Square, The Tchendos a Kubatko
Je to stylové. U.N.K.L.E. jsou globální legendy elektronické scény, Ohm Square a The Tchendos matadoři té pražské a Andělem ověnčený Kubatko budoucnost. Všechny čtyři spojuje Radio 1, a proto se 25. března sejdou na podiu KC Vltavská v Holešovicích na narozeninách stanice, která už dvacet let definuje alternativní scénu v Praze, potažmo celém Česku.
Všechny čtyři koncerty budou něčím výjimečné. U.N.K.L.E. přijíždí do Prahy poprvé, navíc s novým EP. Ohm Square slibují zahrát v původní sestavě. The Tchendos jsou po xx letech na začátku koncertní kariéry. A pro Kubatka to bude první live po zisku hudební ceny Anděl před pár týdny :::

Novinky 02/2011
Po skvělém úspěchu Kubatka tj. jeho vítězství v kategorii Elektronická hudba Ceny Anděl 2010 - Žánrové ceny s albem Vzduchoplavec (převzetí ceny ke shlédnutí na videu ZDE) máme pro Vás další novinku.
Objednávky, mailorder a zahraniční distribuci všech dostupných titulu katalogu QDR pod svou správu nově převzala spřízněná značka Minority Records. Click and Go HERE:::

Nominace opět proměněna - Kubatko má Anděla!

Kubatko Andel 2010

Vydavatelské počiny již trochu zavání tažením českých hokejistů ve zlaté éře naganské. Poté, co si minulý rok odnesl cenu Anděla projekt Mythematica za svou stejnojmennou debutovou desku, podařilo se proměnit nominaci ve zlatého Anděla také Jakubovi Holovskému aka Kubatko s jeho deskou Vzduchoplavec v kategorii elektronická hudba. Bude hattrick i za rok 2011? Na to je ještě dost času, ale Jakubovi již teď patří velká gratulace !!!

Záznam z udílení tzv. malých Andělů uvede Česká televize 25. února v 18:00 na ČT2 a sledovat je můžete ZDE.

Kubatko v nominacích na Anděla
Kubatko je dalším z producentů v katalogu QDR, jehož album se dostalo do nominací na cenu Anděl 2010. Jeho Vzduchoplavec se utká v kategorii Elektronická hudba s deskou The Sick Rose Načevy & Tima Wrighta a albem Projektor od Magnetik :::

Druhý singl z desky Vzduchoplavec “The Robot Sits Over There”

Ve spolupráci s DJ Rudeboyem vznikl zimní videoklip, který dokumentuje lehce robotické, blízké setkání třetího druhu :::

Lednová Euroconnection za podpory QDR
26.ledna jsme měli v pražské Akropolis na večeru v rámci Euroconnections slušné zastoupení. Na hlavním sále se před hlavním francouzským hostem, kterým byl projekt Chapelier Fou, představila po delší době kompletní koncertní sestava Mythematiky. Rušno bylo posléze i na Malé scéně, kde Kubatko představil v živém provedení aktuální album Vzduchoplavec a po něm si ještě střihli djské sety Alfonso & Stanzim. Foto reporty na stránce techno.cz :::

Kubatko – promo press kit vcelku a jednoduše
Novinářům a vůbec všem, kteří mají chuť o desce napsat, nyní nabízíme přímý link, který je zavede ke všem relevantním materiálům.
Promo balíček obsahuje: tiskovou zprávu + tracklist, fotky, repro přední strany obalu, náslechy skladeb, 2 skladby v plné kvalitě a stopáži plus banner. Samozřejmě oceníme, když nám dáte echo na náš email, kde se co šustne :::

První singl “Born Of Water” z desky Vzduchoplavec


Kubatko - nové album u Quazi Delict v prosinci
S nadcházejícím koncem roku cítíme potřebu vyložit karty a sdělit, že nová velká deska pražského producenta Kubatka se dostává do závěrečné fáze. Album, které v těchto dnech míchá a masteruje Matouš Godík, ponese název "Vzduchoplavec".
Plánované datum vydání je 6. prosince :::

Mythematica - nejbližší termíny vystoupení
Pokud máte chuť navštívit nějaké Danovo vystoupení, máme pro vás několik tipů. Náš čerstvý držitel žánrového Anděla se představí dvakrát v dj-ské roli pod hlavičkou On von Off - 29.4. v Roxy na večírku In Trance a o den později, tedy 30.4. na festivalu Cyklista (místo bude teprve oznámeno). Regulerní živé vystoupení Mythematiky si můžete užít až na každoročním kouzelném open airu Bio - letos název akce vyústil v Bibione. Místo konání tradičně v kempu Tišina poblíž Kožlan u Rakovníka. A ještě datum: 21.5. 2010 ::: Doporučujeme!

Nominace proměněna - Mythematica má Anděla!
Již samotná nominace na 'elektronického Anděla' pro projekt Mythematica nás velmi příjemně překvapila. O to větší radost máme ze skutečnosti, že Mythematica uspěla a Daniel Špaček si odnáší ocenění v kategorii elektronická hudba.
A ještě citace z internetového serveru Aktuálně.cz: 'V žánrových cenách hlasují hudební odborníci, kteří dané styly celoročně sledují. Také proto se tyto trofeje těší mnohem větší prestiži než ceny v hlavních kategoriích, o kterých rozhodují členové Akademie populární hudby. Její členové jsou totiž často s hudbou spjatí spíš obchodně, naopak uznávaní experti akademii čím dál víc opouštějí.' V každém případě gratulujeme :::

Mythematica má novou skladbu volně ke stažení

Carving Mirages

'Nam Bandara' je název nové skladby od Mythematiky, která otevírá chilloutovou kompilaci Carving Mirages na chorvatské značce Chillbasement.
Na seznamu zúčastněných najdeme ještě jednoho Čecha - ZKa4T rovněž celou kolekci masteroval. Za zmínku stojí jistě i fakt, že Dan Špaček pomáhal kompilaci sestavovat a také ilustroval obal.

Více info a free download na archive.org :::

Mythematica - Andělská nominace!
S potěšením oznamujeme, že mezi nominovanými na cenu Anděl 2009 v kategorii Elektronická hudba se objevuje i Mythematica! Šance jsou tři ku jedné - dalšími želízky ve hře jsou kapely Midi lidi a Sporto. Akademie populární hudby bude Anděly letos udělovat již podevatenácté a my hrdě připomínáme, že cenu si v roce 2002 již odnesl Floex jako nováček roku. Žánrové ceny Anděl 2009 budou vyhlášeny 12.dubna v pražském KC Novodvorská :::

Floexův mix QDR10.Y nyní i jako free download
Bilancující set, který v říjnu na CD obdržel každý účastník našeho narozeninového večírku v Akropoli, je nyní volně ke stažení zde >>>

::: QDR10.Y (91MB) :::

Jeho autorem je Floex a nutno podotknout, že to pro něj nebyla procházka růžovou zahradou, spíš se musel prodírat pěkně hustým křovím - vždyť dostal k dispozici sbírku pěkně nesourodých položek. My jsme ovšem od samého začátku nepochybovali o tom, že autorem mixu má být právě on. Floex si poradil skvěle. Výsledkem jeho práce je mimořádně vtipná a nápaditě poskládaná mozaika z dosavadního katalogu QDR, ozdobená i o několik dosud nevydaných exklusivitek. Obal a tracklist naleznete v diskografii. Příjemný poslech :::

QDR10.Y photogallery


Quazi 10 let

QDR10.Y
Deset zářezů! Možná se toho za deset let pod střechou Quazi Delict nestihlo tolik jako u jiných hudebních vydavatelství, avšak kvantita a objemný katalog rozhodně v roce 1999 nestály v rolích sudiček při zrodu tohoto malého labelu. I letmé ohlédnutí za děním na domácí alternativní půdě v průběhu uplynulé dekády by bylo krajně nespravedlivé, opomenulo-li by jména jako Floex, Alvik, Juanita Juarez, Bratři Orffové, S.O.I.L. nebo Mythematica. Pro značku Quazi Delict Records je věcí cti, že pro všechny zmíněné mohla hrát roli houpací sítě a amplionu jejich talentů. A to je nyní řeč pouze o autorských albech - zástup zúčastněných by se přeci jen notně prodloužil, započítáme-li i ty, kteří do QDR kroniky přispěli remixem či singlovým výstřelem.
Quazi Delict Records slaví 10 let existence ve čtvrtek 8.října 2009 v pražském Paláci Akropolis ve spolupráci s Radiem 1 91,9 FM :::

QUAZI slaví 10 let
08/10/2009 ~ Palác Akropolis

Gratulantům se doporučuje, aby dorazili kulturně vyhladovělí - hudební tabule bude poctivě kalorická, přitom zdravá: dvě vystoupení na hlavním pódiu, jedno na Malé scéně po 22h a celkem šest dj´s na Malé scéně a Divadelním baru. Elektro-folkoví Bratři Orffové zahrají před pražským publikem po delší odmlce, vynucené zčásti otcovskými povinnostmi, ale i komponováním písní pro druhé album. Je celkem pravděpodobné, že některé z nich uslyšíme právě teď v Akropoli. Projekt Mythematica se tentokrát představí ve čtyřčlenné sestavě. Opět s Lin-dee za mikrofonem a opět s fantaskními projekcemi na plátně. A silný audiovizuální náboj bude mít i ambientní vystoupení Floexe a Líby, kteří ozvučí rakouský expresionistický němý film "Orlakovy ruce". Z Divadelního baru se bude ozývat house a breakbeat. Zapracují na tom djs Manio, John Neibr a Al-fonso. Malá scéna nabídne drum'n'bass v režii Touchwooda, Brooklyna a Stanzima.
A ještě malý bonus >
Každý návštěvník obdrží při vstupu zdarma CD s promo mix setem QDR10.y od Floexe :::

Mythematica k sehnání pohodlně na CD i v MP3

MYTHEMATICA

Cesta k nejnovějšímu titulu v katalogu QDR je zase o poznání jednodušší, ať už žijete ve městě nebo v pustině. Zde je manuál. Pokud jde o české kamenné obchody, na cd byste měli bezpečně narazit v prodejnách sítě Bontonland, v brněnských obchodech Indies a Maximum Underground, v Plzni v Music Records Dominikánská a v Praze jsou to tato místa: 234 Radost, Polí pět, Maximum Underground, Starcastic, Unijazz a Sedláček. Na dobírku vám CD zašlou ochotně distribuce Starcastic a Maximum Underground. A pokud vám stačí MP3 formát, tak s potěšením oznamujeme, že tak jako v případě předchozích titulů našeho vydavatelství i Mythematica je nyní k dispozici prostřednictvím předních světových webových prodejců - v čele s iTunes. Nejsnadnější cesta k oběma formátům je pak ZDE :::

Mythematica - křest CD
04/05/2009 ~ Palác Akropolis

6. dubna vychází na značce Quazi Delict Records, ve spolupráci s Rádiem 1, debutové album Mythematica. Tento downtempový audiovizuální projekt jste mohli vidět například v rámci festivalu Akropolismultimediale 08, na četných psytrance festivalech a akcích, v rámci pravidelných večírku Bulva Fabula a na mnohých dalších místech. U příležitosti křtu desky, který se bude konat v pondělí 4.5. od 19:30, se v Paláci Akropolis jednorázově sejdou hosté, jež albu pomohli na svět. Na úvod vystoupí producent a zvukový mistr Matouš Godík (Zka4t) ve společném djském setu s Tomášem Dvořákem (Floex). Živý koncert doprovodí a role kmotra se zhostí kytarista a zpěvák kapely –123min Zdeněk Bína. Dále uslyšíte zpěvačku Lindee, vše propojené v jeden kompaktní celek. Celý koncert bude podkreslený živou videoprojekci Milana Malíka / 00033 / Mimo-TV :::

Mythematica (QDR009)
Pod pseudonymem Mythematica debutuje 31-letý Daniel Špaček na pražské značce Quazi Delict Records eponymním albem, na kterém se bezbolestně sráží ambient s psychedelií, scénickou hudbou i popem. Řadu let se profiluje jako člen VJ-týmu Mimo TV, jehož projekce jsou důvěrně známy nejen v psytrance komunitě. Přestože se hudební tvorbě věnuje teprve necelé tři roky, daří se mu na albu velice elegantně udržet rovnováhu mezi experimentálním přístupem a čitelným, nekomplikovaným sdělením. Příjemně organický zvuk Mythematiky ozdobila účast několika zajímavých hostů - za všechny např. Lindee Hammelová, Matouš "Zka4T" Godík nebo Zdeněk Bína z -123 minut. Daniel Špaček nezapře profesi výtvarníka propracovanou koncepcí obalu cd, k jehož realizaci přizval své přátele Milana Malíka a Alisu Shutovou.
Debutové album projektu Mythematica vychází 6.dubna 2009 ve spolupráci s Radiem 1 91,9 FM. Křest se uskuteční 4.května 2009 v pražském Paláci Akropolis :::

Probouzení po téměř tříletém spánku ?
Na obzoru nové desky s logem QDR :::
Zdá se, že rok 2009 bude v kronice našeho vydavatelství zapsán přinejmenším tučnou kurzívou. Bezmála tříletá hybernace v Quazi Delict Records se zvolna naplňuje - je čas upozornit na blížící se katalogové přírůstky.
Zatímco práce na sólovém albu producenta Borise Carloffa si vyžádají více času, takže jeho vydání lze očekávat ne dříve než ve druhém pololetí, rýsují se dva jiné projekty, jejichž zrod můžeme velmi realisticky předpokládat již na jaře.
Brooklyn/Juanita Juarez se ve svém domácím studiu pomalu blíží do finální fáze tvůrčího procesu zasvěceného druhému autorskému albu. Podobně jako v případě prvotiny Spa Boy půjde i tentokrát o stylově rozmanitý materiál, oživený vokálem samotného autora. Nejjasnější kontury však zatím vykazuje albový debut jednočlenného pražského projektu Mythematica. Sporá testování pilotního singlu 'Vítám vás' se na Radiu 1 setkala s nebývale příznivými ohlasy posluchačů. Pokud vše půjde hladce a v průběhu masteringu, realizace obalu, lisování a kompletace se neobjeví žádné mouchy, dostane se deska ven koncem března. Více info již brzy :::

Bratři Orffové podruhé obrazově
Naši milí Bratři se pochlapili a to nejenom pokud jde o rozšíření řad svých potomků, ale i v rámci vizualizece další ze skladeb na albu 'Bingriwingri'.
Tentokrát se jedná o skladbu 'Nevypínám' o kterou se režijně postaral Jaro Ridzoň z kapely Frogski Pop, stejně jako tomu bylo i u prvního videoklipu 'Na hadím ocase'. Pokud jste ještě neměli možnost ji shlédnout a zajímá vás, pak si ji můžete pustit na stránkách (youtube) nebo stáhnout právě tady a teď ©

::: Bratři Orffové - 'Nevypínám' (15MB) :::

Samorost2 získal další ocenění ve světě!!!
Internetovou hru Samorost již není třeba dlouze představovat, před dvěma lety se stala bez přehánění světovou senzací a její pokračování, které již vyšlo spolu se soundtrackem od Tomáše Dvořáka aka Floexe u Quazi Delict Records, vyhrálo v kategorii "Originální Zvuk" na FLASH FORWARD Conference 2006 v americkém Austinu. Její webové stránky od Amanita Design se stali vítězem v kategorii "Nejlepší Web Roku" (Best Web-Work Award) na SEOUL NET FFESTIVAL 2006 v Jižní Korei.
Další cena přichází opět ze Spojených států a to z největšího světového festivalu nezávislých her INDEPENDENT GAMES FESTIVAL 2007, který se konal jako součást konference Games Developers v San Francisku. Dne 7.března zde Samorost2 vyhrál v kategorii "Nejlepší Webová Hra" (Best Web Game) hlavní cenu, která patří podle autora designu, výtvarníka Jakuba Dvorského, k těm zdaleka nejcennějším.
Projekt Samorost se zrodil v hlavě brněnského výtvarníka Jakuba Dvorského ze studia Amanita Design a ojedinělým způsobem kombinuje klasickou animaci s interaktivními flashovými prvky. Výsledkem je půvabná hra založená na jednoduchém principu přemýšlej-a-klikni, kterou si okamžitě zamiluje prakticky každý bez ohledu na věk či fakt, zda počítačovým hrám holduje či ne. Snad všechny světové internetové magazíny, které se zabývají herní problematikou, ale i různými výtvarnými experimenty, označily Samorost za nejpovedenější flashovou hru na síti :::

Koncert S.O.I.L. v ROXY
Domácí parta S.O.I.L v Roxy živě představí nejen své loňské album 'In Fields', vydané na Quazi Delict records, ale i nový materiál z chystané desky. Album 'In Fields' patří k nejlepšímu alternativnímu popu v Česku za poslední dobu. Pražská skupina se zformovala kolem zpěvačky a autorky hudby i textů Zuzky Kropáčové zhruba před čtyřmi lety. Její sestavu tvoří vesměs absolventi Konzervatoře Jaroslava Ježka, dobře známí z řady dalších hudebních, zejména jazzových projektů.
Koncert v Roxy bude obohacen o více syntetických zvuků ze sampleru a dalších technických překvapení. Vy máte možnost vychutnat jejich živé vystoupení 21.března od 19:30 v klubu Roxy :::

Brooklyn součástí britského bookingu Grassroots Artist Management
Juanita Juarez od vydání svého debutového alba 'Spa Boy' rozhodně nezahálí. Pod jeho dalším alter egem Brooklyn vydal během roku 2006 celkem tři vinyly! Dvakrát na britských značkách, jednou na norských Subtitles.
Každý z titulů je vyprodaný, přičemž další singly by měly vyjít v prvním kvartálu roku 2007. Podle kuloárových zpráv zároveň pracuje již opět jako Juanita Juarez na novém nedrumandbassovém materiálu. O případných novinkách vás budeme informovat.
Do nového roku vstoupil Brooklyn pravou nohou o čemž svědčí jeho zařazení pod křídla kentské bookingové agentury Grassroots Artist Management. Grassroots zastupují toho času šestadvacet drumandbassových DJů, mimo jiné v Čechách dobře známého Fina Mufflera, Brity Alixe Pereze, seskupení Cause 4 Concern, Unknown Error, veterána Shimona či Francouze Redeyese.
Svůj profil na Myspace udržuje v rámci možností čerstvý; najdete na něm mimo jiné ukázky aktuálních skladeb :::

S.O.I.L. mají konečně nový videoklip
Pražská formace S.O.I.L. má konečně nový videoklip a to ke skladbě 'I hold the world'. Tvůrcem klipu je Ivan Acher, který je známý spíše jako skladatel scénické hudby. Klip je v rotacích České Televize a TV Óčko. Více o autorovi klipu Ivanu Acherovi najdete na www.acher.cz :::
Pokud jste ještě neměli možnost klip shlédnout a zajímají vás, pak si jej můžete pustit nebo stáhnout právě tady a teď ©

::: S.O.I.L. - 'I hold the world' (42MB) :::

Hudební Ceny Óčka 2006
Ač už je to vice jak rok od vydání debutové desky 'Bingriwingri' Bratří Orffů, ukazuje se že je tento počin v podvědomí posluchačů vníman jako něco nového na naší velmi specifické hudební scéně. Dost možná i právě proto jsou Bratři Orffové nominováni TV stanicí Óčko v kategorii Objev roku 2006. Hned vedle Bratří Orffů se objevuje v dalších nominacích již velmi dobře zdomácnělý Tomáš Dvořák aka FLOEX. Ač nemá do dnešního dne ani jeden videoklip, tak i přes tento handicap je zde uveden v kategorii Elektronika. Více o hlasování a cenách se dozvíte ZDE. Hlasovat lze od 1. prosince 2006 do 31. prosince 2006 :::

Samorost2 má 2 důvody k oslavě
Pokračování úspěšné internetové hry Samorost2, která nedávno vyšla se soundtrackem od Tomáše Dvořáka u QDR má rovnou dva důvody k oslavě.
Samotná hra Samorost2 vyhrála v kategorii originální zvuk na FLASH FORWARD Conference 2006 v americkém Austinu.
Její webové stránky od Amanita Design se stali vítězem v kategorii nejlepší web roku (Best Web-Work Award) na SEOUL NET FFESTIVAL 2006 v Jižní Korei. K oběma oceněním gratulujeme :::

S.O.I.L. na iTunes
Debutové album pražské formace S.O.I.L. s názvem 'In Fields' je konečně dostupné po celém světě a to díky distribuci přes iTunes, kde si můžete stáhnout jednotlivé skladby po 0,99 € a nebo rovnou celé album za 9,99 €.
S.O.I.L. patří k těm kapelám, které rozhodně stojí za to vidět při živém koncertním vystoupení a tímto vás zveme na Quazi Delict Night do klubu Roxy, kde S.O.I.L. vystoupí 9.října 2006 společně s dalšími interprety ze stáje Quazi Delict Records. Více o této noci již brzy. Pro nedočkavce S.O.I.L. dále vystoupí například 21.září v Plzni nebo 28.září v rámci filmového festivalu v Uněticích u Prahy :::

Samorost2 (QDR008)
Internetová hra Samorost se stala před dvěma lety bez přehánění světovou senzací, přestože jsme se to prostřednictvím domácích médií příliš nedozvěděli. Projekt, který se zrodil v hlavě brněnského výtvarníka Jakuba Dvorského ze studia Amanita Design, kombinuje ojedinělým způsobem klasickou animaci s interaktivními flashovými prvky a výsledkem je půvabná hra založená na jednoduchém principu přemýšlej-a-klikni, kterou si okamžitě zamiluje prakticky každý bez ohledu na věk či fakt, zda počítačovým hrám holduje či ne.
Snad všechny světové internetové magazíny, které se zabývají herní problematikou, ale i různými výtvarnými experimenty, označily Samorost za nejpovedenější flashovou hru na síti. Dílko posbíralo řadu nejrůznějších ocenění a dočkalo se i nominace na prestižní cenu Webby Award 2004.
Nyní přichází pokračování úspěšného projektu >> Samorost2, ve kterém se můžete pokusit skřítkovi 'hrdinovi příběhu' pomoci se záchranou psíka, kterého unesli úskoční ufoni, když přiletěli na skřítkovu zahrádku krást hrušky. Vedle samotné hry na CD nesmíme opomenout ani audio část, obsahující soundtrack z pera Tomáše Dvořáka. Ten pod svým uměleckým pseudonymem Floex před čtyřmi lety debutoval právě na značce Quazi Delict Records s albem Pocustone, které se záhy pro moderní českou elektroniku ukázalo jako naprosto zásadní. Datová stopa pak samozřejmě zahrnuje obě varianty (pro PC i Mac) hry v její plné verzi. Samorost2 vychází 5. června 2006 na značce Quazi Delict Records :::

S.O.I.L. :: In Fields (QDR007)
'Hlína je úrodný materiál, potenciál, z něhož může něco vyrůst ...', říká Zuzana ze skupiny S.O.I.L.. Dva roky krystalizoval zvuk kapely na klubových a festivalových pódiích a teprve nyní výsledný tvar a lesk zachycuje debutové album 'In Fields'.
Stylový záběr je poměrně široký – jazz, funk, soul, ambient, psychedelie i další prvky spoluvytvářejí organický celek. Album obsahuje převážně nový materiál, ale i několik již dobře prověřených, ovšem aranžersky radikálně rekonstruovaných písniček jako 'Freaky', 'Ready' a 'Closer'. Kapela zformovaná kolem zpěvačky Zuzany Kropáčové se na svém dlouhohrajícím debutu kloní spíš k autentickému, elektronikou necizelovanému výrazu, který věrně odráží i koncertní podání jednotlivých skladeb :::

Bratři Orffové nyní i obrazem – video "Na hadím ocase"
Až budete manipulovat s dálkovým ovládáním vašeho TV přijímače ve snaze zavadit o nějakou tu hudbu na českých televizních kanálech, dost možná narazíte i na Bratry Orffy. Video k otvíráku alba, nazvanému 'Na hadím ocase', využívá souladu i protikladu mezi náladou hudby a obrazu. Natáčelo se v Paříži pod režisérským dohledem Jara Ridzoně ze slovenské kapely Frogski Pop.
Klip by měl být k vidění na Óčku a ve vybraných pořadech České televize :::

Album S.O.I.L. má své datum vydání i křest
Máme pro vás konečně informace, které se dotýkají vydání a koncertní prezentace debutového alba pražské pětice S.O.I.L.. Bude se jmenovat 'In Fields', na pultech se objeví 22.května a kapela ho pokřtí poslední květnový den (31.5.2006) v pražském Paláci Akropolis.
Radio 1 se S.O.I.L. bude intenzivně věnovat ve dnech 5.-9.června v rámci kampaně 5 dní s... :::

Jim Beam vysílá Bratry Orffy na šňůru
Bratři Orffové se chystají na přelomu dubna a května odehrát sérii šesti klubových vystoupení po velkých městech jako součást šňůry Jim Beam Music Tour 2006.
Bezpochyby pozitivní zprávou pro návštěvníky zúčastněných klubů je skutečnost, že koncerty i následná dj vystoupení se obejdou bez vstupného ... Zde je rozpis šňůry:

út 25.04. OLOMOUC, U Klub
st 26.04. BRNO, Favál
pá 28.04. PLZEŇ, Zach´s Pub
so 29.04. PARDUBICE, Žlutý pes
út 02.05. OSTRAVA, Boomerang
čt 04.05. ZLÍN, T603

Dvě písně Bratří Orffů ['Vláček do Bingriwingri' a 'Moře'] ozdobí kompilaci podporující turné. Ta může být vaše, pokud na koncertě urazíte něco málo toho správného nápoje, případně si na stáncích koupíte nové číslo časopisu Street, k němuž je zmíněné cd přibaleno :::

S.O.I.L. otestují český éter
Měsíc před vydáním debutového alba S.O.I.L. házejí na stůl první vizitku. Promo singl, obsahující skladby, 'Standing' a 'Closer' by měl již brzy zaznít na rádiích, která se alternativní české hudby nebojí :::

Bratři Orffové v oficiální hitparádě!
V polovině února jsme příjemně překvapeni zaregistrovali Bratry Orffy s 'Bingriwingri' dokonce i v oficiálním českém žebříčku prodejů alb, který sestavuje IFPI.
71. pozice sice ještě nevybízí k otevírání šampaňského, ale už jen skutečnost, že mezi nadnárodními koncerny se poprvé v hitparádě objevuje malý nezávislý label s iniciálami QDR, se za úspěch rozhodně považovat dá. A radost nám nezkalí ani šílený žabák či božský Karel v žebříčkovém sousedství :::

Nominace na ceny Anděl Allianz 2005
Na rozhlasových vlnách se naším folktronikářům zatím daří surfovat velmi úspěšně – v lednu si dobře vedli například ve Velké Sedmě na Radiu 1, v žebříčku Radia Proglas nebo hitparádě brněnské stanice Student 107FM.
S velkými nadějemi očekáváme vyhlašování Českých internetových hudebních cen, které pořádá e-zin Musicserver.cz. Bratři Orffové byli nominováni hned v několika domácích kategoriích: Skupina, Skladba (zde dokonce hned dvakrát!), Album, Objev a Obal. Považujete-li se za fanoušky a nechcete ponechat jejich šance náhodě, hlasujte do 5. března ZDE.
A ještě jedna nominace, tentokrát přímo z 'nebeského kůru' :: výtvarník Jirka Libánský je s albem 'Bingriwingri' kandidátem na vítězství v kategorii Obal roku cen Akademie populární hudby Anděl Allianz 2005! Tady hlasovat nemůžete, pokud ovšem nejste akademikem, tak aspoň s námi držte palce. Ceremoniál proběhne 12. března :::

Příští album na Quazi Delict: S.O.I.L.
ANO, už můžeme s pravdou ven. S radostí oznamujeme, že pražská kapela S.O.I.L., pohybující se stylově na pomezí jazzu, post-rocku a popu, která pro domácí klubové publikum rozhodně nepředstavuje neznámý pojem, vydá své debutové album na Quazi Delict Records. Deska bude obsahovat v drtivé většině zbrusu nový materiál v produkci samotné kapely S.O.I.L.. Na pultech by se měla objevit zhruba na přelomu dubna a května :::

Alvik a Bratři Orffové: dvě lednové pozvánky do Paláce Akropolis
Vítejte v roce 2006! Leden bývá v mnoha ohledech považován za 'mrtvý' měsíc, ale my takovou tradici neuznáváme a pozveme Vás hned dvakrát do vyhledávaného pražského koncertního sálu v Paláci Akropolis.
Nejprve 10.ledna - to si v Praze dává opět po pár měsících sraz česko-norsko-americká formace Alvik. Jádro kapely zůstává stejné: Mishan s paličkami a Anya za mikrofonem, dále kontrabasista Petr Tichý a norský klávesista Audun Nedrelid se statutem stálého zvláštního hosta. Novým členem je saxofonista, trumpetista a flétnista Bharata Rajnošek, který zvuk kapely posouvá opět dál. Alvik vystoupí sami, můžou si to dovolit – už párkrát dokázali Akropoli zaplnit do posledního místečka.
25.ledna se pak bude na Žižkově křtít album 'Bingriwingri'. Bratři Orffové si už sice jedno vystoupení střihli, ale to bylo na 'domácí' půdě v Krnově, takže spíš něco jako generálka. Jakpak asi elektronkové folkaře (nebo folkové elektrikáře?) přijme pražské publikum? Dosavadní cvrkot kolem jejich debutového alba napovídá, že o vstupenky by mohl být zájem, tak raději nic neponechávejte náhodě. Jde o večer ze série EuroConnections, takže čekejte ještě jednu kapelu, kterou budou berlínští Jersey, složení ze členů takových formací jako The Notwist nebo Lali Puna, což slibuje dramaturgicky sladěný večírek. Více info na www.palacakropolis.cz :::

Quazi Delict Records v rodině Streetforward!
Podstatnou část katalogu QDR je nyní možno legálně stáhnout také z rakouských stránek www.streetforward.com. Ale to není vše – tento zajímavý projekt nabízí daleko víc! Databáze Streetforward totiž obsahuje produkci více než stovky vydavatelství, orientujících se převážně na elektronickou hudbu. Potenciálnímu zákazníkovi se otevírá možnost sestavit si za rozumný peníz kompilaci zcela dle svého výběru a zvolit si i potisk pro obal svého cd ze široké nabídky grafických návrhů. Vše velmi přehledné a srozumitelné.
Rodina, ve které jsme se ocitli, je to dobrá a spořádaná – však považte – spolu s námi jsou u Streetforward zastoupení třeba G-Stone, Klein, Combination, Ecco Chamber, Pulver, Santorin, Unique a spousta dalších respektovaných evropských značek.
My nehrajeme žádné druhé housle, což potvrdilo hned dvojnásobné zastoupení Quazi Delict (Floex ~ Phi_log a Alvik ~ Beat::Skip – Reynok rmx) na ukázkové kompilaci, kterou Streetforward v prosinci inzerovali hned na úvodní stránce :::

Bratři Orffové :: Bingriwingri (QDR006)
Předpokládáme, že jste si již stačili všimnout, že katalog Quazi Delict Records se rozšířil o další titul, ale znáte ty pokrevní svazky mezi opakováním a moudrostí…
Poslední říjnový den na pulty hudebních obchodů přistálo první album skupiny Bratři Orffové. Prach se na něm v krámech zatím rozhodně neusazuje, což nás pochopitelně těší a naplňuje naše nezávislé vydavatelské duše optimismem. Album by mělo být k sehnání minimálně v těch prodejnách, kde se nachází i jiná než jen mainstreamová hudba. Pokud jste titul ve vašem lokálním hudebním krámku nenalezli, zkuste o tom dát řeč s prodavačem nebo přímo s vedoucím, který by měl zjednat nápravu a objednat cd u našeho distributora, kterým je firma Panther. Pokud neuspějete, neváhejte, pošlete nám mail a my se pokusíme blok prošťouchnout z druhé strany. Také je tu samozřejmě možnost pořídit si album přímo zde na webu v sekci Discography.
Od samého začátku jsme si byli vědomi talentu a potenciálu, s kterým Bratři Orffové na scénu vstupují, ovšem tak jednoznačně pozitivní až nadšené ohlasy ze strany hudební veřejnosti i odborné kritiky jsme skutečně nečekali. Moc nás těší a děkujeme za ně! Vybrané recenze a články si můžete přečíst v sekci Text/Press :::

Bratři Orffové pokřtí své debutové album Bingriwingri!
Krnovsko-pražské trojici Bratři Orffové se možná podařilo najít recept na rehabilitaci česky zpívané písničky. Ať už se jedná o elektrifikovaný folk nebo pop vonící jehličím, album "Bingriwingri", vycházející officielně 31.října na labelu Quazi Delict, otevírá dveře do zvláštního snového světa...
Bratři Orffové před hudební veřejností vytáhnou svou vizitku na koncertním křtu alba ve čtvrtek 27.října v krnovském Kofola music clubu, kde se představí v sedmičlenné koncertní sestavě :::

Bratři Orffové letí 'Vzduchem' nad Akropolí
Hlásíme první hitparádový zásek v éteru! Měsíc před vydáním debutového alba dolétli Bratři Orffové se skladbou 'Vzduchem' až na čelo hitparády internetového Radia Akropolis :::

Alvik naživo v evropském éteru
S potěšením oznamujeme jednu skutečnou specialitku: V pátek 30.září 2005 vystoupí Alvik Live Orchestra ve studiu A Českého rozhlasu v Praze – Karlíně.
Koncert proběhne v rámci Jazzové sezóny Euroradia 2005-2006 a projektu Praha – město hudby. Český rozhlas 3 Vltava bude vysílání prostřednictvím Evropské vysílací unie (EBU) přenášet do Slovinska, Dánska, Lotyšska, Řecka a Švédska, ze záznamu budou koncert později vysílat rozhlasové stanice v Nizozemí, Chorvatsku, Švýcarsku, Španělsku a Polsku.
Cities of Music je koncept, vybízející vždy čtyři zúčastněná města (v této sezóně vedle Prahy ještě Záhřeb, Řím a Amsterdam) k týdenní prezentaci svých hudebních trumfů. V cyklu koncertů, které budou vysílány z Prahy satelitní sítí Evropské vysílací unie je zastoupena symfonická a komorní hudba, koncert souboru staré hudby, varhanní recitál, opera, soudobá hudba i jazz. A právě v rámci Jazzové sezóny si tak mnoho evropských posluchačů bude moci poslechnout Alvik hrající ve složení: Mishan - bicí nástroje, Anya – zpěv, Bharata – trubka, Audun - klávesové nástroje a Petr – kontrabas. A jak už si začínáme zvykat, při vyjímečných příležitostech sestavu pokaždé obohacují osvědčení hosté: Emil Viklický – klavír a Apollon Quartet, kteří zvuk kapely posouvají do ještě méně uchopitelných tvarů.
Večer bude zachycen i vizuálně, neboť magazín Paskvil (ČT2) bude na místě pořizovat profilový materiál. Koncert vysílá přímým přenosem Čro3 Vltava (v Praze 105 FM) a další evropské stanice 30.září od 22:30 CET :::

Bratři Orffové finišují s albem
Nová rybka, která uvízla v naší síti sebou pěkně mrská, třebaže ne tak hbitě jak bychom si představovali. Ale buďme spravedliví – při vytíženosti celého Orffího týmu probíhají dokončovací práce na albovém debutu s názvem 'Bingriwingri', docela heroickým tempem. A co víc, poslední 'úniky' ze studia ve kterém Matucha sedí nad závěrečným mixem, znějí opravdu slibně, takže na desku se všichni už opravdu těšíme.
S obalem si láme hlavu Jirka 'Líba' Libánský ~ však taky nebudete odbyti nějakou plastovou standardkou ~ a na bradě se pomalu začíná škrábat i režisér Tomáš Luňák, který má za úkol vizualizovat skladbu 'Sova' ~ oba jmenovaní už prokázali slušnou porci talentu několikrát ~ naposledy třeba ve službách Here nebo Umakartu.
Jelikož se Matucha hodlá bezprostředně po finálním mixu od kapely dočasně odpojit a stěhuje se do Barcelony, rozlousknutí tvrdého oříšku jménem živé vystupování zbyde na Lukášovi s Ivánkem. Úkol je to celkem aktuální, neboť první koncertní nabídky začínají přicházet. Mezitím se ve vybraných rádiích docela slušně zabydluje skladba 'Vzduchem'. To abychom neměli do vydání alba [vypadá to na druhou půli října] dlouhou chvíli :::

Alvik nespí: planeta lásky, jedním dechem do celé Evropy, dílna ...
Ač donedávna roztroušeni po různých částech světa členové Alviku nezahálejí - už za pár hodin budou opět pohromadě, aby v aktuální česko-americko-norské sestavě otevřeli druhý den jednoho z největších letošních hudebních festivalů Love Planet a to rovnou na hlavním pódiu!!! Sraz v kotli v sobotu 13.srpna @ 13:00 na letišti u Tábora. To není, pokud jde o Alvik, zdaleka vše. Zapište si za uši datum 30.září, kdy proběhne velmi ojedinělé vystoupení, které inicioval Aleš Opekar z ČRo3 – Vltava. Vedle naší 'trojky' budou koncert přenášet snad všechny veřejnoprávní stanice po celém starém kontinentu a to díky výměnné síti European Broadcasting Union. Více informací ještě přineseme, v tuto chvíli můžeme prozradit, že nebudou chybět osvědčení, velmi speciální hosté - Apollon Quartet a Emil Viklický, což napovídá, že se pojede zase o něco víc 'jazzy' než obvykle.
A nakonec ještě jedna pozitivní zpráva: Mishan začíná naznačovat, že nový materiál už se pomalu klube, takže přístřešek pro jeho mašinky mu neslouží jenom jako úkryt před žhavými slunečními paprsky (v posledních dnech by si tam tedy měl spíš zatopit), kterým se jednotliví členové dosud vystavovali každý na vlastní pěst. Máme vyřídit hezký zbytek prázdnin vám všem :::

Příští titul na Quazi Delict: Bratři Orffové
Nějakou dobu jsme tajemně mlčeli, ale čas konečně dozrál a my můžeme oznámit: na naší hlavní značce QDR vyjde debutové album tria, které si říká Bratři Orffové. Očekávejte folktroniku, klasické písňové útvary, svéráznou poetiku a dada texty zpívané česky! Krnovsko-pražskou formaci tvoří Ivan Gajdoš, Lukáš Novotný a Matouš Godík (ZKA4T, Ema Tomatucha). Na podzim se dočkáme prvních koncertů a videoklipu ke skladbě 'Sova'. Album nazvané 'Bingriwingri' vyjde letos v září. Pro více informací klikněte na domovské stránky skupiny www.bratriorffove.net. Dvě ukázky z připravované desky si můžete stáhnout zde >>> SovaVzduchem :::

Ema Tomatucha : RGB 2.0
Ema Tomatucha bude prezentovat RGB2 (zbrusu nová verze RGBéčka) v Akropoli 9. května v rámci festivalu Enter Multimediale 2. Performance je založená na zcela nových schématech: především práci s live processingem a zvukovou pamětí. Více o přípravách např. na stránkách Floexible blogu. RGB je interaktivní instalace umožňující hudebníkům a publiku společně vytvářet hudbu. Komunikace je založená na specielních baterkách, které emitují tři základní barvy spektra ( znichž je potom možno ještě dále míchat barvy nové) :::

Alvik s Jaga Jazzist v Akropoli!
Alvik se po několikaměsíční odmlce a poprvé v pozměněné sestavě představí opět v Paláci Akropolis a to po boku norské hudební smrště jménem Jaga Jazzist. Desetihlavý freestylový gang se zapsal do povědomí veřejnosti dvěma alby vydanými u Ninja Tune (třetí s názvem 'What We Must' právě vychází) a strhujícími koncertními eskapádami (vzpomínáte na poslední ročník Open Airfield?). Inkriminované datum a čas: 3.května @ 19:00 :::

Katalog Quazi Delict Records v nabídce iTunes!!!
Vydavatelství Quazi Delict Records rozšiřuje distribuční možnosti o plně digitální formu prodeje prostřednictvím legálního downloadu. Zájemci si nyní za poplatek mohou stáhnout celé album i jednotlivé skladby. Za zmínku stojí i skutečnost, že nabídka se týká jak alb, tak i singlů - včetně na vinylu již rozebrané Stoiky ´jedničky´ (Stonedhigh: "Down"/"Almost Incognito").
Jedná se vskutku o kvalitní, celosvětovou distribuci, kterou zajišťují renomované služby. Kromě asi nejznámějších Apple iTunes Music Store bude katalog dostupný, anebo už je, i prostřednictvím dalších obchodů z nichž jmenujme např. Audio Lunchbox, MSN Music Service, MusicMatch či Napster :::

Alvik na webu s novou fazónou i zvukem
Internetové stránky našich nu-jazzových specialistů doznaly radikální, šedorůžové proměny. Narazíte na spoustu fotek, audio ukázky, novinky, vizitky jednotlivých členů upozorňující na aktuální sestavu, návštěvní knihu a další kratochvíle. Doporučujeme zapnout bedýnky, protože jednotlivé položky menu jsou srovnané v notové osnově do stupnice, takže si můžete i "zamuzicírovat". Pěkné… Vyzkoušejte na www.alvik.cz :::

Prodej QDR nosičů nyní hladce i po netu
Všechny dostupné tituly našeho vydavatelství jsou nyní snadno k zakoupení i po internetu. Pokud si chcete pořídit třeba CD Floexe nebo Alvika, aniž byste se zvedli od klávesnice a monitoru, stačí na našich stránkách jen zabrousit do sekce 'discography' případně 'sublabels' a kliknout u vybrané položky na ikonku nákupního vozíku s nápisem 'buy now'. České a slovenské objednávky zajišťuje nová nezávislá distribuce Starcastic, zatímco o zásilky do zbytku univerza se stará Tamizdat :::

ALMA ceny za nejlepší živé vystoupení koncertní sezóny 2003/04
Protože v České Republice doposud neexistují systematicky organizovaná ocenění reflektující koncertní činnost českých hudebních skupin, rozhodl se Palác Akropolis z pozice jednoho z nejvýznamnějších tuzemských klubů vyřešit tuto skutečnost založením nové tradice - vyhlášením cen Akropolis Live Music Awards, zkráceně pak ALMA.
Jedna z žánrových kategorií je zastoupena i skupinou
ALVIK. Tímto gratulujeme a více se dozvíte na strankách Paláce Akropolis :::

Alvik - Beat :: Skip remixed (QDR005)
Singl Beat :: Skip je konečně k mání se všemi 11 (ano jedenácti) remixy na jednom CD! Remixérské úlohy se tentokrát ujaly jak známé firmy (např. Juanita Juarez, Touchwood, Igraczech, Close Encounter, Nierika, Öggg), tak i dosud poměrně zřídka zasahující borci (Semtam, Life Kids) a výsledek je vážně super! Alespoň my jsme o tom přesvědčeni. Pokud si to hodláte ověřit na vlastní uši, neměli byste váhat dlouho, protože "Beat :: Skip remixed" vychází v ultralimitované edici 200 kusů :::

V novém roce 2005 na koncertě s ALVIKem
Skupina ALVIK Vám všem tímto přeje jen to NEJ' do nového roku 2005! A aby nezůstalo jen u přání skupina si řekla, že by Vám mohlo udělat radost, když Vám k tomuto přání zahraje pěkně na živo. Jde o první velký koncert v tomto roce po návratu z uspěšného turné v US a zároveň poslední před plánovanou odmlkou která bude věnována práci na nových skladbám.
ALVIK se na Vás budou těšit ve čtvrtek 13.ledna v paláci Akropolis od 8-mi večer... po zbytek noci pak budou hrát jejich oblíbení DJs :::

Floex a Juanita Juarez vs. Close Encounter mezi nominovanými na QWARTZ Awards :::
QWARTZ electronic music awards je francouzská aktivita, která se snaží podpořit nezávislé vydavatelství a umělce z celého světa, kteří operují na poli moderní elektronické hudby. Ceny budou uděleny na základě výsledků veřejného internetového hlasování v 8 kategoriích (album, objev, skladba, kompilace, vinyl, obal, remix a video). O prestiži akce svědčí i skutečnost, že mediální záštitu vzal na svá bedra renomovaný list Le Monde a své koně do klání vyslali takové stáje jako !K7, Ninja Tune nebo Morr Music! O to větší radost máme z toho, že mezi nominovanými se objevil i Floex se svým albem 'Pocustone' (kategorie Qwartz Discovery) a Close Encounter se skladbou 'Something Special (Juanita Juarez remix)' z alba 'Spa Boy' (kategorie Qwartz Title)!!! K nominacím gratulujeme a držíme palce ¤ Hlasování běží do konce roku. Více na www.qwartz.org :::

Deník Alvik :: Fall US Tour 2004 - Deník

Fotogalerie Alvik :: Fall US Tour 2004 - Fotogalerie

ALVIK :: Fall US Tour 2004
To co se poštěstí jen málo komu je v tomto případě realitou. Alvikům se podařilo dát dohromady měsíční turné po celém východním pobřeží spojených států, od Washingtonu, D.C. po Philladelphii. Tady je konečný a úplný seznam jejich vystoupení. Skladby z jejich debutového alba 'Breathing Geometry' zazní také na několika tamních radiových stanicích. Blýská se na zlaté časy?

02.10.04 Street Fest : New York, Madison and Park Avenue
06.10.04 Café Nema : Washington, D.C.
07.10.04 Miller's Downtown : Charlottesville VA
12.10.04 Knitting factory : New York, NY
13.10.04 Royal : Baltimore, MD
19.10.04 Zanzibar : Philladelphia, Pennsylvania
20.10.04 Zanzibar : Philladelphia, Pennsylvania
22.10.04 ACME Underground : New York, NY
22.10.04 Continental : New York, NY
23.10.04 The Shannon Lounge : Hoboken, NJ
24.10.04 Grafton St. : Cambridge, Massachusetts
27.10.04 The Stone Church : New Market, NH
28.10.04 Western Front : Cambridge, Massachusetts
30.10.04 Café Nema : Washington, D.C.
01.11.04 TBA : Blatimore, MD

Videoklipy na QDR webu
Oba zmiňované videoklipy, jež obohatili naši malou produkci, jsou už k vidění na některých hudebních kanálech. Pokud jste ještě neměli možnost je shlédnout a zajímají vás, pak si je můžete pustit nebo stáhnout právě tady a teď ©

::: E.C.A. - 'Understand' (8.3MB) :::
::: Juanita Juarez - 'Rhodes Island' (3.9MB) :::

Quazi Delict představují svoje první videoklipy
Chvilku to trvalo, ale již příští týden se koně ze stáje QDR mohou pochlubit vlastním videoklipem. Juanita Juarez se skladbou 'Rhodes Island' a projekt E.C.A. se skladbou 'Understand' tak konečně obohatí chudou nabídku českých videoklipů v domácích hudebních pořadech. Oba videoklipy spatří oficiálně poprvé světlo světa v pondělí 26.července 2004 v pražském TWM komplexu, Lesnická 4/1152, Praha 5. Začátek světové premiéry je v 19.00 hod :::

ALVIK :: "Křehká krása, tichá síla" na techno.cz :::
Server Techno.cz pro Vás připravil recenzi našeho posledního hudebního počinu desky Breathing Geometry od skupiny Alvik. Celý článek s konečným Hodnocením: 100% si můžete přečít zde :::

XMAG nabízí drum&bass mix od Juanity Jureze
V současnosti nejoblíbenější domácí hudební magazín XMAG si vybral Juanitu Juareze, aby namíchal svůj exkluzivní drum'n'bassový mix ke svému červnovému číslu. Seznam skladeb i s komentářem od Juanity Juareze najdete zde :::

Alvik :: Breathing Geometry (QDR004)
Debutové album Alviku konečně venku! "Breathing Geometry" může rozšířit vaší CD sbírku už od pondělí 26. dubna (pokud jste ovšem nevyužili speciální nabídky a album si nepořídíli již na pátečním křtu v Akropoli). Originál stojí za to už jen díky netradičnímu obalu z dílny studia Ambient Tone. Na titul byste měli postupně narazit ve všech hudebních obchodech s dobrou pověstí:::

Dance Awards 2003 : kompletní výsledky
Vyhlášení výsledků Dance Awards 2003 v klubu Resort přineslo ocěnění i pro Juanitu Juarez. A to hned ve dvou kategoriích * Projekt roku a Domácí album roku. "Gratulujeme!" Kompletní výsledky Dance Awards 2003 a diskuzní fórum najdete na techno.cz:::

Nové album :: QDR004 ? ALVIK?
ANO je to tak již za necelý měsíc bude venku další album na značce QDR. Přírůstkem k dnes již zdomácnělým objevům posledních let FLOEX a JUANITA JUAREZ přibude kapela ALVIK. Alvik jenž dýchá jazzem, odráží uvolněnou atmosféru lounge music, pulsuje v nejrůznějších tempech od abstraktního hipohopu, přes broken beats až po d´n´b pokřtí své debutové album 23.dubna v Paláci Akropolis. Společně s kapelou vystoupí i host večera Emil Viklický a Apollon Quartet :::

Juanita Juarez nominován na české Grammy za rok 2003
Tak definitivně vešly ve známost nominace na Anděly 2003 - Výroční ceny Akademie populární hudby v Hlavních i Žánrových kategoriích. V Žánrové kategorii: Dance & Hip-hop se vedle ECSTASY OF ST. THERESA a ECSON VALDES objevil i JUANITA JUAREZ. Letošní vyhlášení výročních cen Anděl 2003, proběhne 20. března. Více na oficiálních stránkách AKADEMIE POPULÁRNÍ HUDBY :::

Žižkov meets Jazz - Alvik v Paláci Akropolis
Po dlouhé době máme pro Vás pozvání na pravděpodobně letos poslední koncert kapely ALVIK. 5. a 6. listopadu bude probíhat v Paláci Akropolis projekt Žižkov meets Jazz, kde se Vám představí kapelky zastupujicí jak moderní tak klasické pojetí jazzu. První den vystoupí S.O.I.L., HM... a Alvik, druhý den pak Léčba neklidem, Emil Viklický Trio a Vlasta Průchová & band. Více informací najdete na stránkách Paláce Akropolis :::

Juanita Juarez - exkluzivní drum'n'bass QuaziMix
Mix který byl původně připraven pro vysílání ČRo Plzeň a odezněl 14.10.03 v pořadu Bez Filtru, máte možnost slyšet i na QDR webu právě tady. Stále letní d'n'b QuaziMix obsahuje následující skladby :::

01. nicola conte - maria moita
02. artificial intelligence - sky high
03. juanita juarez - rhodes island
04. high contrast - basement track
05. pendulum - back to you
06. juanita juarez & resound - too good to waste vip

K polsechu potřebujete mít nainstalovaný RealOnePlayer

Velká recenze alba SPA BOY na techno.cz :::
Drum'n'bassovému podhoubí se v naší zeměpisné šířce stále hodně daří a kdo neudělal z radosti stojku po čtvrtém výlisku na labelu Stoika, ten ji rozhodně udělá teď! Proč? Ta čtvrtá Stoika dala totiž jasně najevo, že si Lukáš Turza aka Juanita Juarez zaslouží mnohem víc, než jen pouhé singlové náplasti. Odteď mohou všichni drum'n'bassoví fandové jásat, či dělat stojky, kotrmelce, hvězdy a přemety vzad, protože Lukášovi vychází konečně všech jedenáct skladeb pohromadě :::

Pražská premiéra hudební interaktivní instalace EMY TOMATUCHY
Ema Tomatucha (FLOEX + ZKA4T) dokončila zbrusu nový a originální hudebním útvar, jehož součástí se můžete stát i vy - RGB Interactive!
Jedná se o instalaci pro devět hráčů, v níž se obě strany (diváci, učinkující) mohou snažit hudebně a vizuálně komunikovat a společnými silami tak vytvářet vždy neopakovatelný hudební celek. Účastníci performance obdrží baterky, které jsou schopné emitovat tři základní barvy světelného spektra (RGB), a mohou jimi vrhat jednotlivé barvy na projekční plátno. Mícháním těchto barev mohou vznikat další nové barvy. Komunikace baterek se senzorickou sítí na plátně je analyzována a v reálném čase se stává zdrojem pro výslednou společnou hudební kompozici.
Série představení se uskuteční 22-24.října v divadle Alfred ve dvoře. Jelikož každá instalace je určena jen pro velmi malou skupinu devíti diváků, vstup je možný jen na základě rezervace na www stránkách divadla Alfred, kde naleznete i rozhovor k představení :::

ESPRIT night - Juanita Juarez, Koogi & 2K v klubu Matrix :::
Na počátku sychravého podzimu vás kromě zahraničních hvězd mohou pobavit i ti nejlepší z domácích, neméně zruční. V sobotu 11.října se v klubu Matrix na Žižkově uskuteční ojedinělá ESPRIT drum'n'bass night párty jako protiváha k In Da Bush s Edem Rushem v Roxy. Kromě 'padrina' českého d'n'b/jungle Koogiho se představí domácí producentské eso Juanita Juarez; oba pak doplní mládá krev, DJ 2K, pilný žák BABE LN a pro mnohé nejtalentovanější z nové generace DJs :::

Juanita Juarez míří na Red Bull Music Academy 2003
Jedním ze čtyř producentů a DJů, kteří se letos v listopadu zúčastní Red Bull Music Academy v Kapském městě v JAR, je také Lukáš Turza aka Juanita Juarez, kterému letos vyšlo u značky Quazi Delict Records debutové album 'Spa Boy'. Juanita byl v anketě Dance Awards 2002 zvolen objevem roku a jeho album sklízí pozitivní ohlasy i za českými hranicemi. Účast na Red Bull Music Academy tak pouze stvrzuje úspěšný rok tohoto talentovaného drum'n'bassového producenta. Detailnejší info o RBMA a rozhovor s Lukášem zde.

Nová recenze alba Spa Boy na musicserver.cz :::
Lukáš Turza, kterého spíše budete znát pod pseudonymem Juanita Juarez, nachystal na letošní léto pěkně rozžhavený stříbrný kotouč, na němž se to hýří povedenými rytmy a melodiemi - ano i v taneční hudbě existuje něco jako melodická linka, pokud nevěříte, otestujte desku "Spa Boy" a myslím, že nebudete zklamáni....

QDR i-net shop je dočasně nedostupný
Objednávkový systém všech našich vydaných titulů, který pro nás provozuje firma Vinyl.cz, je z důvodu probíhající inventury dočasně mimo provoz. K obnovení provozu má dojít k 1.10.2003. Do té doby můžete využít nabídky objednávky na serveru www.e-store.cz anebo zaslat písemnou objednávku na adresu vinyl@vinyl.cz.

ALVIK pilně pracuje na své debutové desce
Horké letní měsíce tráví kapela Alvik ve studiích [jak ve svém tak i v Sono studiu] nahráváním bicích, basy a zpěvu pro svou debutovou desku. Ve studiu Sono se připravuje i nahrávání smyčců jejichž party si vzal na starosti sám pan Emil Viklický. Dlouho očekávaná deska se bude dokončovat na podzim a dost možná že se o finální mix postará Andrew Barlow z manchesterských LAMB. Zájem o desku a jejich skladby byl zaregistrován i ze strany rakouských Couch records, po Alvikově návštěvě Vídně :::

Floex tuto neděli vystoupí v Británii na festivalu Big Chill !
Největší a nejznámější festival zaměřený na klidnější odnože taneční a (nejen)elektronické hudby (příští rok se připravuje i jeho česká verze) The Big Chill Eastnor Castle má letos i naše zastoupení. České barvy hájí FLOEX se svým bandem, který se objeví na jednom z pódií v neděli 3.srpna před západem slunce. Oficiální webové stránky organizace Big Chill, která vedle pořádání každoročního vyklidněného svátku hudby funguje i jako respektované vydavatelství, charakterizují Floexí band jako "vlajkonoše svěžího moderního zvuku z východní Evropy". Více info na www.bigchill.net. Report z festivalu od samotného Floexe najdete v zářijovém čísle časopisu Ultramix :::

xmag.cz ::: Český drum'n'bass žije
Poslední dobou se na poli naší taneční scény dějí neuvěřitelné věci. Za poslední dva roky vyšlo více stěžejních českých alb, než za celou éru samostatné České republiky. Napříč žánry vycházejí stále nová a nová dílka, o která je veliký zájem i v cizině a tím nemyslím jen sousední Německo nebo Rakousko. Naše hudba směle proudí i do Británie či až do vzdáleného Japonska. Ovšem nejvíce skloňovaná jména jsou v současné době jen dvě. Juanita Juarez a Ecson Waldes....

rave.cz ::: Uspěchaný debut lázeňského šviháka?
Je zajímavé, jak česká media (v zájmu objektivity nutno dodat, že hodně spřátelená a JJ velmi nakloněná - český dvorek je hodně malý) hleděla na osobu mladého producenta a DJe Juanity Juareze. Nejdříve byl označen jako objev, později naději a v současné době se o něm mluví dokonce jako o budoucnosti českého D´n´B nebo o osobě, která by mohla konečně opravdu prorazit i od Čech někam na Západ. Všechny naděje a předpoklady se měly zhmotnit a naplnit nebo naopak vyvrátit v právě recenzovaném albu. Jak se tedy „the next big think“ s tímto očekáváním albové události sezóny vypořádala?....

Juanita Juarez :: Spa Boy (QDR003)
Album Spa Boy má konečně své datum vydání - 23.červen. Vedle běžné distribuce v síti Panther bude album k dostání i jako příloha zvláštní edice červnového čísla časopisu Ultramix. Křtít se bude v Puntu 3.července na pravidelném tamním čtvrtečním d´n´b dýchánku, který pražští junglisti už pár let znají jako Hyperfunk. Hrát ten večer bude :: to neuhodnete :: Juanita Juarez. Lukáš se mimo jiné představí v roli DJe i na letních festivalech Cosmic Trip (společně s vokalistkou Charlie One) a Summer Of Love.

Juanita Juarez na SHADOWBOX mix CD
Skladba Too Good To Waste se objevila na druhém dílu úspěšné kompilace Shadowbox, kterou tentokrát pro časopis Ultram:x namíchala DJka IM Cyber. Skladba se zde objevila jako ochutnávka z netrpělivě očekávaného debutového alba Juanity Juareze, na které spolupracoval se svým finským kamarádem Resoundem a u nás tolik populární, naturalizovanou Angličankou Charlie One. Album s názvem SPA BOY vychází v červnu na značce Quazi Delict records :::

Další remix Juanity Juarez
Slovenská trojice VENEER už dokončila práce na debutovém albu s pracovním názvem 'Lights'. Produkce desky se ujali Milan Cais z Tata Bojs a Dušan Neuwerth (producent Kryštof, Tata Bojs nebo Ecstasy Of St. Theresa). Pod jejich dohledem vznikla nahrávka oscilující mezi triphopovým experimentem a neobvyklým kytarovým popem. Počátkem dubna album předznamená singl 'Celý svet si ty' ::: mezi remixéry by se měl objevit elektronický talent Juanita Juarez :::

ALVIK v rozhovoru na XMAG.cz
Dalším z interpretů jenž byli zpovídáni na on-line verzi hudebního magazínu XMAG jsou ALVIK. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Juanita Juarez bude remixovat E.O.S.T.
Třetím singlem z úspěšného alba 'Slowthinking' pražské dvojice Ecstasy of St.Theresa bude skladba Happy R. Vedle Dušana Neuwertha si remix vystřihne i Juanita Juarez! Singl by měl vyjít ještě před letními prázdninami.

E.C.A. & Stonedhigh na kompilaci Open Air Field
Hudební mesíčník XMAG si vybral skladbu Understand od dvojice E.C.A. a skladbu Shluk od Stonedhigh pro svojí chystanou kompilaci Open Air Field, která vyjde jako příloha březnového čísla. E.C.A. a Stonedhigh se tak objeví na sampleru z loňského ročníku festivalu OAF vedle skladeb od Dave Angela, Stanton Warriors, Marcela, Dzihan & Kamien, Bad Company a dalších :::

Stonedhigh recenzovaný v časopisu Knowledge
Stonedhigh aka Touchwood je dalším z úspěšných domácích producentů, který vydal svůj již v pořadí třetí singl u Stoika records a poslední z nich byl recenzován v prestižním britském hudebním magazínu KNOWLEDGE, zaměřeným hlavně na lámané beaty.
:: Knowledge 03/2003 napsal :: Další z českých producentů, tentokrát DJ Touchwood aka Stonedhigh, nabízí na své třetí Stoice dva parádní kousky technem ovlivněného drum'n'bassu. Přiveďte do studia Aphexe Twina spolu s Reprazent a dostanete Stoiku.

Juanita Juarez v UK magazínech
Juanita Juarez aka Lukáš Turza, slaví úspěch na britských ostrovech. Podle prestižního magazínu Muzik, získal v recenzích na nové jungleové desky čtyři hvězdičky z pěti! Podobný dojem udělal také na další magazín Knowledge.
:: MUZIK 03/2003 napsal :: Kdo by tušil, že další vlna brazilského drum'n'bassu přijde právě z Prahy? I'm In je docela příjemnej kousek, který připomíná zvuk značky Hospital, ale je to právě skladba Seen It All, která se zablýskne jako slunce nad Sao Paulem. Jako DJ Patife křížený s Roni Sizem, techno zvuky a beaty doplněné okouzlujícím třepotavým zvukem kláves. Krása.
:: Knowledge 03/2003 napsal :: S najazzlými piano motivy a nabušeným breakbeatovým spodkem není žádným překvapením, že se skladba I'm In stala oblíbenou součástí setu brazilského DJe XRS. Druhá strana s lehce nabušenější Seen It All je stejně super jako první. Praha teď rozhodně udává tón.

E.C.A. rozhovor pro XMAG.cz
Dvojice E.C.A. neplní zrovna přední stránky časopisů jako Elle či Vogue, ale občas poskytne i rozhovor jinému médiu. Nedávno se rozpovídali o jejich chystaném videoklipu a dalších novinkách pro on-line verzi hudebního magazínu XMAG. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Floexův albový debut konečně vychází v Německu
Avizované vydání alba Pocustone v Německu se konečně stalo skutečností, jak napovídají oficiální webové stránky distribuce Public Propaganda -> sekce "newslist" -> "CD news".

Floex se objeví na další japonské kompilaci!
Vypadá to, že země vycházejícího slunce bude Tomášovi nakloněna i nadále, neboť po české reprezentativní ochutnávce "Unpragued" (Geo, 2002), kterou obohatila instrumentálka Pinky Pong, se o Floexe zajímá i velmi sympatické vydavatelství P-Vine. Album s pracovním názvem "Ma", na kterém se objeví skladba Phi_log, kompiluje v Japonsku dobře zavedený hudebník Kama Aina vl. jménem Takuji Aoyagi, jinak člen kapel Double Famous a Little Creatures. Tracklist je zatím v procesu krystalizace, ale Floex se dostane do dobré společnosti - posuďte sami: např. Coco Steal And Lovebomb, Mum, To Rococo Rot, Lali Puna, Receiver nebo u nás již vystoupivší Suns of Arqa. Již podle předběžného seznamu skladeb to vypadá na vychytanou kompilaci, která vyjde zhruba v polovině letošního roku, bohužel pouze v Japonsku.

cool, electric cool - videoklip ke skladbě Understand
Náš první release na značce TT22 bude mít i svůj vlastní videoklip. Projekt E.C.A. se rozhodl natočit si klip ke skladbě Understand vlastními silami. Natáčení proběhne od 25.1.2003 a obsah / námět je zatím tajemstvím i pro nás. Jedinou věcí o které víme je, že kluci shání boty, lana, brýle, mačky, cepíny a jiné horolezecké vybavení... že by nějaká akční záležitost ?o)

Juanita na Stoice jako singl měsíce v XMAGu!
Zdá se, že poslední prosluněná Stoika ohřála i redakci časopisu Xmag, neboť v aktuálním čísle se Juanitově novému singlu I'm in / Seen It All dostalo ocenění Singl měsíce. Jelikož se jedná o dvojčíslo na prosinec a leden, máme vlastně co dělat se Singlem dvojměsíce...(:oD) V každém případě nás verdikt těší.... peace & love

S Alvikem přijde klid
Už nyní se těšíme na první album pražské formace Alvik, které vyjde na QDR někdy v příštím roce. Pokud jsou Dzihan+Kamien nebo Fila Brazillia vaše kafe, radíme vám: zbystřete! Už jejich první demo EP nás posadilo na zadnice. Z Radia 1 můžete občas zaslechnout jejich jemnou Ballad in Paris a pokud sledujete kulturní dění v hlavním městě, občas zavadíte o jejich koncert. Honza Muchow si je přizval na právě skončené turné EOST, takže nejbližší šance vidět tuhle vyklidněnou partičku naživo je až 25.1.2003 na C-lounge v kině Lucerna. Zatím si zaleťte na www.alvik.cz

Floex zhudebnil křižovatku
Už v době dokončování svého debutového alba Pocustone se Floex svěřoval se svým zájmem o nové, interaktivní a multimediální přístupy v umění. O tom, že svá slova myslel 24-letý student Nových médií na pražské AVU vážně, svědčí instalace nazvaná Crossroads, která je k vidění v rámci přehlídky Česká sezóna v Paříži od konce října do ledna příštího roku v galerii Espace Electra, sídlící ve čtvrti Saint Germain. Jedná se o velmi neobvyklý projekt, který Tomáš charakterizuje následujícími slovy: "V této instalaci je hudba generována barvami aut, která se setkávají na křižovatce. Čtyři kamery, umístěné v blízkosti semaforů, snímají barvy aut. Auta projíždějí a vytvářejí vždy neopakovatelnou hudební kompozici. Křižovatka sama se stává hudebníkem. V metaforické rovině je křižovatka vlastně hudebním symbolem - je to místo setkání vytvářející vztahy, místo které z neurčitosti a chaosu vytváří na základe daných pravidel organizovaný systém."
Spolu s dalšími dvěma mladými umělci Petrou Vargovou a Federicem Diazem se Tomášovi dostalo cti reprezentovat české umění po boku takových jmen jako Pešánek, Malina, Sýkora, Vashulka nebo Bielický. Kurátorem výstavy, která Pařížany zaujala, je Vít Havránek. Pokud vše dobře dopadne, v polovině příštího roku se instalace Crossroads přesune do Prahy.

TT22 volume 002 - transatlantická spolupráce
První singl na nové 12" značce TT22 Records ještě ani nevychladl a už teď se rýsuje dvojka. Datum vydání, název a obsah se rýsují teprve pozvolna, ale jisté je, že jaro 2003 (tbc) nebudeme netrpělivě očekávat sami, protože E.C.A. tentokrát spojí síly s naším v USA usazeným krajánkem Pavlem Bidlem (Yoshitoshi recs.).

Pocustone vychází také v Japonsku a Německu
Po Češích, Slovácích a Finech rozšiřují Japonci a Němci okruh hudebních fajnšmekrů, kteří mají možnost poznat Floexovu "optimistickou melancholii" tak, jak je zachycena na jeho albovém debutu Pocustone. Deska učarovala bývalému manažerovi United Future Organization Yoichi Itovi po té, co dal na doporučení pražského dubového DJe a producenta Yukimury. Pocustone v Japonsku distribuuje Itova společnost Bridge Inc., zatímco jeho label Geo zakoupil licenční práva pro tituly dalších českých projektů ZKA4T a Hypnotix. Třem autorským albům připravovala půdu v zemi vycházejícího slunce kompilace výmluvně nazvaná "Unpragued", kde vedle již zmíněných najdeme ještě např. Načevu, Radium NFO, Here nebo EOST. Japonské křtící sekty bouchaly v říjnu a listopadu.
Floexův Pocustone zaujal i distribuční společnost Public Propaganda, která u našich západních sousedů prodejně opatruje takové labely jako Compost nebo Hospital. Přesné datum vydání zatím známé není, jisté je, že to bude zkraje příštího roku.

Na obzoru debutové album Juanity Juarez
Lukáš Turza aka Juanita Juarez v současnosti dokončuje svůj dlouhohrající debut. Seznam skladeb ještě není definitivně uzavřen, ale už teď můžeme prozradit, že půjde o posluchačsky vděčnou a stylově rozmanitou desku s mírnou převahou d'n'b. Název alba je zatím neznámý, na návrhu obalu pracuje DJ 2K. Vydání je naplánováno na březen 2003, samozřejmě s logem QDR.

Floex v roce 2003 - 3 videa a Tomatucha projekt
Základem videoklipu ke skladbě Pinky Pong bude projekce, s kterou jsme se mohli setkat na posledních koncertech Floexiho bandu. S jejími autory Bořivojem Hořínkem a Petrem Slobodzianem Tomáš původní flashovou animaci dotahuje do podoby "duelu ve formě hry s podvodním planktonem, který proměňuje děti do předmětu denní potřeby". Pravděpodobně značně dobrodružný snímek shlédnou čeští a japonští televizní diváci počátkem příštího roku. Informace o dvou dalších floexích videích jsou zatím skrovné. Jisté je jen to, že se obě nevztahují k debutovému albu a vznikají ve spolupráci s animačním studiem Eallin (např. videa pro Priessnitz anebo The Ecstasy Of St. Theresa).
V příštím roce se rozhodně nedočkáme nového alba, neboť přednost dostane dlouho odsouvaná spolupráce Floexe a ZKA4T, ztělesněná v projektu Tomatucha.

Hustokop se prokopal na Pure Future
Nový singl dvojice E.C.A. - Hustokop zaujal doslova na první poslech Josefa Sedloně. Pražský tech-house-breakový DJ a nestor Radia1 namíchal set, který pod názvem Pure Future časopis Xmag na CD přibalí k prosincovo-lednovému dvojčíslu. Manio a DaRoddmann se tak ocitnou v dobré společnosti vedle Bushwacky, Davida Thomase nebo breakbeatového tria Koma And Bones.

Čtvrtá Stoika ST12004 :: JUANITA JUAREZ
28.listopadu vyšel už čtvrtý 12" singl na drum'n'bassové značce Stoika recs. Doufáme, že nadcházející mrazy poněkud ztlumí dvěma prosluněnými tracky pražský producent Juanita Juarez. Teprve 18-letý Lukáš Turza servíruje pozitivní hyperfunky náladu ve stylu Calibra, Marcuse Intalexe nebo High Contrast prostřednictvím skladeb I'm in / Seen It All. Po té, co se z Brazílie ozval XRS (spolu s DJ Markym autor letního ultramegahitu "LK") s žádostí o svolení vylisovat si pro vlastní potřeby dubplate s nahrávkou I´m in, následovalo milosrdné zamítnutí s tím, že mu rádi pošleme hotový singl. O Stoiku čtyřku už projevili zájem Rakušané Mat + D-Kay a nadšenci z USA, Kanady a Řecka. Distribuce tradičně via Vinyl.cz.

TT22 records: nový přístav pro techhouse a breaks * E.C.A.-první loď
12" edice Stoika dostává mladšího brášku jménem TT22 records. Zatímco starší sestra šlape tempem nad 170bpm, TT22 se stává vinylovým útočištěm pro techhouse a breakbeat. Startovní výstřel Hustokop/Understand obstarává dvojice E.C.A. (electric cool aid), která o sobě dala vědět především úspěšným singlem "There Is a Message" (Lighthouse Recs) a propracovanými živými vystoupeními. Pod katalogovým číslem TT22001 se ukrývají dvě technicky i obsahově dobře uchopitelné pecky: Hustokop kříží deep a tribal a výsledkem je nekompromisně našláplý kousek s příjemnou atmosférou. Po béčku sáhnou spíš breakbeatoví dj´s - Understand staví na pevném spodku, naznačeném vokálu a různých typech přechodů. Distribuci zajišťuje Vinyl.cz . Party představující nový label a singl se uskuteční v první půli ledna '03 v Radosti.

Floex podruhé na kompilaci kanadského labelu
Po ambientním výběru "Infinessence" kanadští downtempoví specialisté z vydavatelství Interchill Records zařazují podruhé Floexovu skladbu na svou novou kompilaci Earth Octave Lounge. Důvěru tentokrát dostala kompozice Phi_log. Záběr je tentokrát vskutku globální - vedle našeho českého zástupce se na albu setkáme s tvůrci z Velké Británie, Rumunska, USA i Japonska.

Stoika č.3: Stonedhigh opět zasahuje!
Po roční pauze přichází další singl na drum'n'bassové značce Stoika records, který nese rukopis bezesporu nejzkušenějšího domácího junglového producenta. DJ Touchwood ukrytý za svým Stonedhigh aliasem vynáší dvě karty - a bez uzardění, obě jsou to esa! Shluk je značně energický kousek, opatřený tradičně fajnovou, pulsující basou. Damage Done trochu klame tělem, sorry jménem - na programu dne není žádná škoda, ale příjemná, melodická vsuvka do nejednoho barevného setu. Distribuci má v péči Vinyl.cz.

PRIESSNITZ:: Zorro (zero rmxs)
„Priessnitz jsem měl vždycky spolu s Extází a Here ze všech našich kytarovek nejradši", říká DJ Blue a naznačuje jednu důležitou skutečnost. Nezávislý kytarový rock ovlivnil českou taneční scénu možná víc než si myslíme nebo jsme ochotni si připustit.
Zorro (zero rmxs) lze stěží pokládat za nové řadové album Priessnitz - nakonec jak samotný název napovídá, jedná se o kolekci remixů skladeb z poslední desky. Okruh oslovených autorů je žánrově velmi různorodý - od junglového Dje Touchwooda, přes tech-houseový projekt E.C.A., hiphopové duo Indy a Wich až po nezařaditelnou Ecstasy Of St. Theresa - v každém jednotlivém případě se jedná o originální a často nečekaný přístup k původnímu hudebnímu materiálu. Album, produkováno Quazi Delict records pro New Gate rec.

FLOEX :: Phi_log rmxd (ST12002)
Na svém druhém vinylu značka Stoika records recykluje materiál pražského downtempového specialisty Floexe. Z alba Pocustone se tak vydělily skladby Phi_log a Pointilice, které v reformovaných verzích odrážejí vize dvou respektovaných tvůrců: A - Phi_log (Touchwood´s drumbient rmx), B - Pointilice (Mimoň rmx).

FLOEX :: Pocustone CD (QDR002)
Pražský rodák Tomáš Dvořák aka Floex mezi nimi platí za jednu z nejtalentovanějších osobností. Rozhodně nečekejte house nebo techno - na svém debutovém albu Pocustone Floex velmi přístupně přemosťuje poměrně izolované ostrovy jakými jsou ambient, breakbeat, jazz nebo soudobá vážná hudba. V aranžích kombinuje elektroniku s akustickými nástroji, vlastní interpretační zdroje obohacuje o přizvané hosty (vokalistka Ridina Ahmed, bubeník Radek Bureš, kontrabasista Petr Tichý, flétnistka Pavla Palánová). Tomášův zájem o interaktivní média pak na desce reprezentuje závěrečný audiovizuální track.